Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej.

Przyłączenie do sieci

 

Przyłącz się, to proste

Zanim
zaczniesz
1
Wniosek
o przyłączenie
2
Przyłączenie
do sieci
3
Umowa na
energię C11
4
Umowa na
energię G
5
 
ROZPOCZNIJ PRZYŁĄCZENIE

Dowiedz się więcej o poszczególnych krokach

Krok 1.Zanim zaczniesz

Jeśli planujesz budowę domu jednorodzinnego lub garażu, niezbędny Ci będzie w pierwszej kolejności prąd do zasilania urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w trakcie prac budowlanych. W tym celu powinieneś wystąpić o zasilanie (przyłączenie) placu budowy.

Przyłączenie do sieci realizowane będzie do sieci i przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Jeśli jesteś zainteresowany zasilaniem placu budowy to wypełnij ten wniosek. ROZPOCZNIJ PRZYŁĄCZENIE

Krok 2.Wniosek o przyłączenie

Aby rozpocząć proces przyłączenia do sieci TAURONA, kliknij w przycisk poniżej i wypełnij wniosek o określenie warunków przyłączenia dla mocy nie większej niż 40 KW. Przy poszczególnych polach umieściliśmy wskazówki, które poprowadzą Cię przez cały proces i pomogą prawidłowo go przejść.

Przy wypełnianiu wniosku niezbędne będzie zeskanowanie i dołączenie dokumentu potwierdzającego prawo własności- aktu notarialnego, współwłasności, użytkowania lub użytkowania wieczystego oraz mapy lub szkicu zabudowy obiektu.

Na tym etapie powinieneś zdecydować, czy jesteś zainteresowany przyłączeniem tymczasowym, przyłączeniem docelowym czy też zwiększeniem mocy.

Przyłącze docelowe (zasilanie budynku mieszkalnego lub garażu) to stałe podłączenie do sieci elektroenergetycznej. Wykonywane jest najczęściej jako przyłącze kablowe.

Przyłącze tymczasowe (zasilanie placu budowy) do sieci elektroenergetycznej będzie wykonane tylko na czas budowy. Jeżeli zależy Ci na jak najszybszym rozpoczęciu budowy, wystąp z wnioskiem o zasilanie tymczasowe. Instalację taką realizujesz we własnym zakresie, a TAURON przyłączy ją do istniejącej sieci elektroenergetycznej na podstawie zawartej z Tobą umowy.

Kiedy zakończysz już prace budowlane, układ zasilania tymczasowego zostaje zdemontowany i zastąpiony układem docelowym. Wymagać to będzie złożenia ponownego wniosku o przyłączenie docelowe.

Zwiększenie mocy dedykowane jest osobom, które chcą korzystać z dodatkowych urządzeń np. płyt indukcyjnych, grzejników elektrycznych i tym samym bieżąca dostępna moc przyłącza staje się niewystarczająca.
Szczegółowe informacje dostępne są tutaj. ROZPOCZNIJ PRZYŁĄCZENIE

Krok 3.Przyłączenie do sieci

W odpowiedzi na Twój wniosek TAURON Dystrybucja S.A. przygotowuje warunki przyłączenia wraz z projektem umowy o przyłączenie do sieci. Dokumenty te zostaną wysłane do wybranego przez Ciebie Punktu Obsługi Klienta lub bezpośrednio do Ciebie w zależności od opcji wybranej we wniosku. Podpisz umowę a następnie wykonaj określony w niej, swój zakres prac.

Pamiętaj! Rozpoczęcie dostaw energii elektrycznej do placu budowy może nastąpić po uzyskaniu pozwolenia na budowę budynku. Zadbaj, aby kopia takiego dokumentu została do nas dostarczona najpóźniej wraz ze zgłoszeniem gotowości instalacji placu budowy. ROZPOCZNIJ PRZYŁĄCZENIE

Krok 4.Umowa na energię z przeznaczeniem dla celów budowlanych (prąd na budowę)

Po podpisaniu umowy kompleksowej możesz korzystać z prądu dla celów budowlanych.

Krok 5.Umowa na energię z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych (prąd dla domu)

Po zakończeniu budowy domu oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie możesz rozpocząć zmianę dotychczasowej umowy na umowę docelową przeznaczoną dla gospodarstw domowych.

W przypadku, kiedy na etapie wyboru przyłącza zdecydowałeś się na przyłącze tymczasowe, rozpocznij proces przyłączenia docelowego.

Jeżeli zasilanie Twojego placu budowy było realizowane poprzez przyłącze docelowe, możesz teraz zgłosić gotowość instalacji do przyłączenia i podpisać odpowiednią umowę.
​​​